KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15482107
nr 1548 2107
Lena Cronqvist
(f. 1938), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 17/75. Bildmått: 16,5x18 cm. Bladets mått: 39,5x35,5 cm, oramat löst blad
Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 19 juni 2023
kl 18:17:17
31/5 21:05:48
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Lena Cronqvist
Läs mer om Lena Cronqvist